TFF ile Digiturk 2020/21 Sezonu İçin Anlaşma İmzaladı

29.12.2020 - 17:55

TFF ile Digiturk 2020/21 Sezonu İçin Anlaşma İmzaladı

TFF ile Digiturk 2020/21 sezonu için sonunda anlaşma sağladı. Konu ile ilgili açıklama yapan TFF, Digiturk’un taksitleri ödediğini ve mevcut sezon için sözleşme imzalandığını kamuoyuyla paylaştı.

Geçtiğimiz haftalarda Kulüpler Birliği ve 1. Lig Kulüpler Birliği Derneği, ödemelerin yapılmadığı gerekçesiyle Digiturk’u protesto edeceklerini açıklamışlardı. Daha sonrasında Digiturk ödemelerin yapıldığını belirtmiş, akabinde TFF ödemelerin yapıldığını yalanlamıştı. Yaklaşık 1 haftadır karşılıklı açıklamalarla devam eden süreç, TFF’nin geçtiğimiz saatlerde yaptığı açıklamayla sona erdi. 2020/21 sezonuna ilişkin Digiturk ile sözleşme imzalandığını açıklayan TFF, kulüplere bu paranın yarın gönderileceğini belirtti.

İlk Taksit Tutarı Federasyona Bugün Ödendi

Kasım ayında anlaşma sağlandığı belirtilse de, bu tarihe kadar ödemelerde sorun olduğu biliniyordu. TFF, bugün yaptığı açıklamayla ilk taksitin ödendiğini ve 2020/21 sezonu için Digiturk ile sözleşme imzaladığını belirtti. TFF’nin yaptığı açıklama şu şekilde:

Türkiye Futbol Federasyonu ile Süper Lig ve TFF 1. Lig yayın haklarını elinde bulunduran Digiturk beIN MEDIA GROUP arasında 2020-2021 sezonuna ilişkin sözleşme imzalanmıştır. 

17 Kasım’daki mutabakat anlaşmasının ardından yapılan görüşmeler sonucunda, devam etmekte olan 2020-2021 sezonuna ilişkin anlaşılan ilk taksit tutarı Federasyonumuza bugün ödenmiş olup, kulüplerimizin hakedişleri yarın itibari ile hesaplarına yatırılacaktır.  

İş ortağımız Digiturk ile yapılan görüşme sürecine katkı sağlayan ve desteğini esirgemeyen başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Digiturk ve beIN MEDIA GROUP CEO’su Sayın Yousef Al-Obaidly’e, Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Sayın Mehmet Sepil, 1. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Sayın Murat Sancak, 2 ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can ve tüm kulüp başkanlarımıza, Covid-19 salgının etkileri nedeniyle olağanüstü dönemden geçtiğimiz günlerde gösterdikleri sabır ve iş birlikleri için teşekkür ediyoruz

Türk futboluna uzun yıllardır kaynak aktaran Digiturk ile imzalanan sözleşmenin futbolumuz ve kulüplerimiz için hayırlı olmasını diler, kamuoyunun bilgisine sunarız.