Formula 1 Yarışları Hangi Kanalda, Saat Kaçta? - Spor Ekranı

Dünya üzerinde “motor sporları” denince akla gelen en büyük organizasyon hiç şüphesiz ki Formula 1. Geniş bir hayran kitlesine sahip olan bu özel organizasyona ülkemizde de müthiş bir ilgi söz konusu. İzlenme sıralamalarında kendine üst sıralardan yer bulan Formula 1’de 2023 sezonu Bahreyn Grand Prix’i ile başladı.

10 takım ve 20 pilotun yarıştığı Bahreyn’de, son 2 sezonun şampiyonu, bu sezonun da en büyük favorisi olan Red Bull pilotu 25 yaşındaki Hollandalı Max Verstappen. Başarılı pilot, söz konusu yarışta damalı bayrağı en önde gören isim oldu. Verstappen’in takım arkadaşı Meksika’lı Perez de yarışı 2.sırada tamamlayınca, Red Bull daha ilk yarıştan duble yapmış oldu. Podyumun son ismi, yarışı 3.sırada tamamlayan Aston Martin’in 41 yaşındaki tecrübeli İspanyol pilotu Fernando Alonso oldu.

Ferrari ve Mercedes’in ilk yarış itibarıyla, biraz daha zamana ihtiyacı olduğu gözlendi. Her hafta heyecanın katlanarak artacağı Formula 1’de bu sezon sıralama turları ve büyük yarışlarla beraber, tam 23 hafta sonu büyük bir rekabet yaşanacak. 1950’den beri düzenlenen efsane şampiyonada, planlandığı gibi 23 yarış yapılabilirse 2023, “en fazla yarış düzenlenen sezon” olarak da tarihe geçecek.

Siz de bu büyük heyecana ortak olmak isterseniz Formula 1 yarışlarının tarih, saat ve yayıncı bilgilerine Spor Ekranı web sitesi ve Spor Ekranı uygulaması üzerinden ulaşabilirsiniz. Spor Ekranı uygulamasına günler önceden yüklenen yarış takvimi ve programları için hatırlatıcı kurabilir, takviminize ekleyebilirsiniz. Böylelikle “Formula 1 ne zaman?”, “Formula 1’i hangi kanal veriyor?”, “Formula 1 yarışları şifresiz mi?” gibi sorulara güncel olarak sağlıklı cevaplar bulabilirsiniz.

02.03.2024 Cumartesi