Alex, Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel'in Jübilesi Youtube'dan Yayınlanabilir

12.10.2020 - 19:15

Alex, Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel'in Jübilesi Youtube'dan Yayınlanabilir

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, geçtiğimiz günlerde Alex de Souza, Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel’in camiaya vedası hakkında konuştu. Sözcü’den Sercan Hamzaoğlu’nun haberine göre Ali Koç’un bu jübile maçı için planı, mücadeleyi hiçbir kanala satmayıp, Youtube Katıl’da yayınlamak.

Türkiye’nin en başarılı futbol kulüplerinden Fenerbahçe, önümüzdeki aylarda kulübün efsane isimlerinden Alex de Souza, Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel’e jübile yapmayı planlıyor. Bu mücadelenin Türkiye’deki tüm futbolseverler tarafından ilgi çekeceğini düşünen Fenerbahçe yönetimi ise, karşılaşmanın yayın hakkını hiçbir yere satmayıp, Youtube Katıl üzerinden yayınlama amacında. 

Youtube Gelirleri İştah Kabarttı

Sözcü Gazetesi’nden Sercan Hamzaoğlu’nun haberine göre Alex de Souza, Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel’in jübilesi Youtube Katıl’da yapılacak. Ali Koç, 1907 Fenerbahçeliler Derneği toplantısında konu ile ilgili açıklama yaptığı belirtildi.  Ali Koç’un “hiçbir televizyon kanalına satmayı düşünmüyoruz. Youtube Katıl'da yayınlamayı düşünüyoruz” dediği öğrenildi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’u bu kararı almaya iten ise Youtube’dan elde edilen gelirlerdi. Youtube Katıl’da 500.000 TL gelir elde eden Fenerbahçe yönetimi, efsane isimlerin yer alması planlanan jübilenin de fazlaca gelir getireceğini düşünüyor. Ayrıca 500.000 TL ödemenin katlanarak devam etmesi bekleniyor.

Fenerbahçe Youtube Katıl’da Hazırlık Maçlarını Yayınladı

Özellikle pandemi döneminde her yaştan insanın yöneldiği sosyal medya platformları, kulüplerin önemli gelir kaynaklarından biri olmaya aday. Fenerbahçe de aktif şekilde kullandığı platformlardan biri olan Youtube’da birçok hazırlık maçını yayınladı. Transfer açıklamalarını da ilk olarak Youtube Katıl’da yapan Fenerbahçe’nin elde ettiği 500.000 TL gelir, Fenerbahçe yönetimini Youtube’u daha aktif kullanmaya itti.

Son olarak Fenerbahçe ile İstanbulspor arasındaki hazırlık maçı Youtube Katıl’dan canlı olarak yayınlanmış ve mücadeleyi Fenerbahçe 3-2 kazanmıştı.

Fenerbahçe’de Son Jübile 98 Yılında

Geçtiğimiz yıllarda daha aktif olarak yapılan jübile maçları, son yıllarda endüstriyelleşen futbolla birlikte tarihin tozlu sayfalarına gömüldü. Fenerbahçe'de son jübileyi 1998 yılında Selçuk Yula ve Tanju Çolak için yapmıştı. O tarihten bu yana herhangi bir futbolcu için jübile yapılmadı.

Fenerbahçe Youtube Katıl’dan yapılması planlanan Alex de Souza, Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel jübilesi yıllar sonra bir ilk anlamına gelecek. Fenerbahçe Youtube Katıl’da yapılması planlanan bu jübileyi, aylık 5, 15 veya 25 TL’lik aboneliklerden birini satın alarak izleyebileceksiniz.