Serdar Ali Çelikler beIN Sports İçerik Sorumlusu Saad El Hudafi’yi Eleştirdi

09.08.2020 - 12:35

Serdar Ali Çelikler beIN Sports İçerik Sorumlusu Saad El Hudafi’yi Eleştirdi

Habertürk yazarı ve Vole yorumcusu Serdar Ali Çelikler, Habertürk’te kaleme aldığı son yazıda beIN içerik sorumlusu Saad El Hudafi’yi eleştirdi. El Hudafi’nin ya işi bilmediğini ya da Fenerbahçe düşmanlarıyla bir olduğunu iddia eden Çelikler, beIN ile bu işin yürümeyeceğini yineledi.

Sık sık beIN Sports’taki gelişmeleri okuyucularıyla paylaşan Serdar Ali Çelikler, 8 Ağustos günü kaleme aldığı köşe yazısında beIN içerik sorumlusu Saad El Hudafi’yi eleştirdi. Yapılan hamlelerin yanlış olduğunu belirten Çelikler, Saad El Hudafi’nin açıkça Fenerbahçe’ye savaş açtığını dile getirdi.

Çelikler Gelişmeleri Kronolojik Olarak Paylaştı

Serdar Ali Çelikler, Saad El Hudafi’nin imza attığı olayları kullanıcılarıyla paylaştı. Çelikler’in yazısından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

“Netflix gibi çok önemli bir mecrada Anelka'nın belgesel filmi yayınlanıyor ve Fenerbahçe'de; beIN'in yayıncısı olduğu ligin bir takımında bu oyuncu 1.5 yıl oynamış ve bu ismin belgesel boyunca süresi sadece 45 saniye. Çünkü beIN; yememiş içmemiş Netflix'e Anelka'nın görüntülerini vermemek için adeta fahiş fiyat çekmiş. Nereden baksan saçmalık, iş bilmezlik…”

“Sonra Fernerbahçe taraftarı TFF'nin limit kararına isyan etti ve yapabileceği tek şeyi yapıp beIN aboneliklerini iptal etme kampanyası başlattı. Kurum önce bir iki "bizle ilgisi yok" çıkışı yaptı sonra Güntekin Onay üzerinden "anlamak mümkün değil" mesajı verdi.”

“Sonra ortam bu haldeyken, Saad efendi Hande Sümertaş'ı beIN'e transfer etti. Hande, Terim'in iletişim sorumlusu idi. Terim'in kızlarının negatif iletişimlerinin hocaya zarar vermesini istemediğinden gerekli uyarıları yaptığı için Terim'le bozuştu. Yani işi Terim'i olumsuz iletişimden korumak olan biriydi ve o işi yapmaya çalıştığı için ayrılmak zorunda kaldı. Kendisi beIN'deki işi de layıkıyla yapar. Tartışılacak konu liyakati değil. Ancak makul ve akıllı bir adam, Hande'yi işe alacaksa bile alır karşısına ve şunu söyler: Biz seninle çalışacağız. Ama durumu görüyorsun. Bambaşka bir konudan biz de hedefteyiz. Ya biraz bekleyelim ya da sen bir şirket kur, biz de senden hizmet alalım. Böylesi daha doğru olur bizim için ama Saad ya meydan okudu ya da dediğim gibi işten anlamıyor. Hande Sümertaş transferi Beşiktaşlıların da ciddi tepkisini çekti.”

Ali Koç’un Basın Açıklamasını Saad El Hudafi Yayınlatmadı

Serdar Ali Çelikler yazısının son bölümünde, Ali Koç’un Fenerbahçe Üniversitesi’nde yaptığı açıklamalara değindi. Her spor kanalında yayınlanan bu açıklamalar, beIN Sports’ta yayınlanmamıştı. El Hudafi’nin bu kararı aldığını belirten Çelikler, beIN ile bu işin yürümeyeceğinde ısrarcı.

Serdar Ali Çelikler’in 8 Ağustos günü kaleme aldığı “beIN’de Saad’et Olmaz” başlıklı yazısını buradan okuyabilirsiniz.