Sosyal Medya 12 Haziran Reytinglerinde Fenerbahçe-Kayserispor Maçı Önde

14.06.2020 - 13:55

Sosyal Medya 12 Haziran Reytinglerinde Fenerbahçe-Kayserispor Maçı Önde

Sosyal medya analiz platformu Somera’nın 12 Haziran sosyal medya reyting sonuçlarında Türkiye Süper Ligi maçları zirveyi zorladı. Somera’nın paylaştığı sonuçlarda Fenerbahçe-Kayserispor mücadelesi Survivor'un ardından ikinci, Göztepe-Trabzonspor mücadelesi ise üçüncü sırada yer aldı.

İlginizi Çekebilir: Ahmet Ağaoğlu’ndan Bein Sports’a Tepki: Liderin Maçı Birinci Kanaldan Yayınlanır

Her gün sosyal medyanın nabzını tutarak en çok dikkat çeken TV programlarını paylaşan Somera, paylaşımlarına 12 Haziran Cuma günüyle devam etti. TV’de yer alan programlardan sosyal medyaya en çok etki edenleri tespit eden Somera’nın 12 Haziran “reyting” sonuçlarında Türkiye Süper Ligi’ndeki iki mücadele ilk 5’te yer aldı.

Yaklaşık 3 Ay Sonra Futbol Geri Döndü

Türkiye Süper Ligi’nde en son mücadele 16 Mart günü Fraport TAV Antalyaspor ile Sivasspor arasında oynanmıştı. Koronavirüs sebebiyle ara verilen Türkiye Süper Ligi, 12 Haziran’da iki maçla geri döndü. Her fırsatta futbola özlemlerini dile getiren futbolseverler, bir yandan maçları takip ederken bir yandan da sosyal medyada maçlarla ilgili paylaşımlarını yaptılar. Somera’nın 12 Haziran reyting sonuçları da karantina döneminde futbola ne denli özlem duyulduğunun adeta bir kanıtı oldu.

Somera Reyting Sonuçları Twitter’dan Paylaşıldı

Tüketici davranışlarını izleme ve analiz etmede sosyal medyayı kullanan Somera, TV kanallarına ve yatırımcılara TV analitiği konusunda destek veriyor. Sosyal medya üzerinden TV reyting sonuçlarını saptayan Somera’nın 12 Haziran sonuçları, her zaman olduğu gibi yine sosyal medya platformları üzerinden paylaşıldı.

Bu sonuçlara göre Türkiye Süper Ligi açılış maçlarından Fenerbahçe- İM Kayserispor, 17.03 reyting oranıyla ikinci sıraya yerleşti. Lider Trabzonspor’un Göztepe deplasmanında çıktığı mücadele ise 6.09 reyting oranıyla üçüncü sırada kendine yer buldu. Karantina döneminin de etkisiyle aylardır zirvede olan Survivor yarışma programı 12 Haziran Cuma günü de liderliği başka programlara bırakmadı. Somera’nın Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Survivor, Fenerbahçe-Kayserispor ve Göztepe-Trabzonspor yayınlarını, "İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat" ve "Pelin Çit ile Gündem Ötesi" takip etti.

Somera Hakkında

2013 yılında kurulan Somera; sosyal medyayı anlamlandıran, firmalara içgörü yaratan teknoloji ve araştırma şirketi şeklinde kendini tanımlıyor. Sosyal medya ile TV programlarını birleştiren ve bir bakıma reytingleri sosyal medyaya göre tutan Somera; Twitter, Facebook ve Instagram üzerinden paylaşımlarına her gün devam ediyor.