58’inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu TRT Spor’da

12.09.2023 - 19:47

58’inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu TRT Spor’da

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun yayıncısı belli oldu. 58’inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu TRT Spor’da sporseverlerle buluşuyor. 8-15 Ekim tarihleri arasındaki yarışın tüm heyecanı TRT Spor’da yaşanıyor.

58’inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 8-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Nisan ayında gerçekleşmesi planlanan ama deprem sebebiyle Ekim’e ertelenen etkinliğin yayıncısı belli oldu. 8-15 Ekim tarihleri arasındaki 58’inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu TRT Spor’da sporseverlerle buluşuyor. Yarışın Eurosport ekranlarından da yayınlanması bekleniyor.

Turun Tanıtımı Yapıldı

Ekim ayında gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun tanıtımı yapıldı. Tanıtım, TRT Spor Yıldız Twitter hesabından paylaşıldı. Konuyla ilgili yapılan paylaşım şu şekildeydi:

📺 TRT SPOR'dan yayınlanacak 58’inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun tanıtım toplantısı renkli görüntülere sahne oldu.
🚴 Lansmana, Alman Artistik Bisikletçi Viola Brand’in açılış şovu renk kattı.


Emin Müftüoğlu Turla İlgili Açıklamalarda Bulundu

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu 58’inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Müftüoğlu’nun açıklamaları şu şekildeydi:

Dünyaca ünlü bisikletçilerin mücadele ettiği, 8 gün boyunca 2 saatin üzerinde süreyle ulusal ve uluslararası kanallarda canlı yayınlanan, 190 ülkede 13 dilde milyonlarca kişi tarafından izlenen ve her gün yaklaşık 2 bin kişinin bir etaptan diğerine hareket ettiği görsel bir şöleni, bisiklet sporuna ilginin artması ve Türkiye tanıtımında önemli bir iletişim platformu olarak görüyoruz. Bu yönleriyle ve 58 yıllık tarihiyle gerçekten ülkemizin marka organizasyonlarının başında geliyor. Bu yıl 6 Şubat deprem felaketi nedeniyle 8-15 Ekim 2023 tarihlerine ertelenen, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın destekleriyle Federasyonumuz tarafından 8 etapta gerçekleştireceğimiz organizasyon 14 ülkeden 24 takımdan 168 bisikletçinin katılımıyla Alanya'da başlayarak, İstanbul Sultanahmet Meydanı'nda sona erecek.
Türkiye Yüzyılı aynı zamanda Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun da 100'üncü yılı. Bu yıla özel 'Bisikleti Büyütüyoruz' vizyonu ile Bisiklet Yarışlarını Anadolu'ya yaymış bulunuyoruz. Yıllar içinde farklı etkileri ile ülkemizde bisiklet kültürünün oluşmasına katkı sağladığını gördüğümüz Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nu 2023 yılında 'Bisiklet Yarışından Fazlası' olarak konumlayarak pek çok misyonu da üstlenmiş bulunuyoruz. TUR 2023 için destek ve emek verecek tüm ekiplere, paydaşlarımıza, Sayın Cumhurbaşkanımıza, Valilerimize, Belediye Başkanlarımıza, emniyet, jandarma, sağlık ekiplerine, hakemlerimize, motorize ekiplerimize, siz değerli medya mensupları dostlarımıza şimdiden çok teşekkür ediyoruz.