Hıncal Uluç EXXEN’den Şikayetçi
24.09.2021 - 16:09

Hıncal Uluç EXXEN’den Şikayetçi

Sabah Gazetesi yazarlarından Hıncal Uluç, EXXEN’in imza attığı internet yayınlarından şikayetçi. Yayınların geriden geldiğini belirten Uluç, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a Acun Ilıcalı ile yayınlar hakkında konuşması için çağrıda bulundu.

Sabah Gazetesi yazarı Hıncal Uluç, Çarşamba günkü köşe yazısında EXXEN ve beIN Sports spikerlerine değindi. beIN’deki spikerlerin yetersiz olduğunu iddia eden Uluç, EXXEN’deki maç yayınlarının geriden gelmesini de eleştirdi.

Benim Spikerim Caner


Hıncal Uluç, beIN Sports spikerlerinin maç anlatamadığını iddia ederken, kendisine yardımcısı Caner’in spikerlik yaptığını belirtti. Uluç’un köşesinde konuyla ilgili şu ifadeler yer aldı:

BeIN ucuz adam çalıştırmaktan ölecek… Tüm deneyimli maç spikerlerini "pahalı" diye gönderdiler. Şimdi bağırmayı sunuculuk sanan ve bize zaten gördüğümüzü bağıra çağıra anlatanları spiker yaptılar. Yanına bir yorumcu eklemekten de caydılar.
Ucuz etin yahnisi…
"Kafaaaa" diye yırtınıyor spiker(!)cik… Yahu kör değilim.. Gördüm kafayı… Topu boş kale yerine auta atan kim?
Bağırıyorum, "Onu gördük ulan. Kim, onu söylesene…
Yardımcım Caner kızdığımı görüyor...
"Falanca Hıncal Bey" diyor. Demekle kalmıyor. Adamın şeceresini de söylüyor…
Bu sene geldi, falanca takımdan..." Yani yanımda Caner olmasa, maçtan kopacağım, sözde spikere saydırmaktan bir hâl olduğum için...
Utan BeIN utan!

Lütfen Başkan Şu Acun’u Çağır


EXXEN’deki yayınlara da değinen Hıncal Uluç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Acun’u kanallardan maçı vermesi için ikna etmesini istedi. 

BeIN utansın, peki Exxen ne olsun?
Acun'a milyarlar yetmedi. Şimdi de Avrupa maçlarının yayın hakkını almış. Exxen'e abone olmanız yetmiyor. Bir de "O paket"e abone olacaksınız.
500 kâğıt daha.
Maçları internet üzerinden yayınlıyor. Ben de UEFA resmi sitesinden dakika dakika maçı anlatan ve yorumlayan resmi görevliyi takip ediyorum ya... Fark ettim ki, Exxen maçı bir dakika geriden takip ediyor. İnternet yayını nerelerden dolanıp geliyorsa maçı bir dakika geciktiriyor Exxen.. Mesela, Pelkas'ın penaltıyı kaçırdığını ben tabletimde okuduğumda, ekranda Pelkas daha topun başına gelmemişti.
Biri "Penaltı kaçtı galiba" dedi. "Hıncal Ağbi'nin suratına baksanıza.." Sadece geriden gelse iyi.. Ses ve görüntüler bozuk. Ara ara da ekran donuyor.
Haftaya gene Avrupa maçlarımız var. Millet gene ızdırap çekecek... Hem D-Smart, hem de Digiturk'te kanalları olan Acun bunları kullanmıyor, milyarlarını artırmak için Exxen'i kullanıyor...
Peki en büyük eğlencesi futbol izlemek olan halkı düşünen kim olacak bu ülkede?
Futbol Federasyonu mu?
Güldürmeyin beni.
Spor Bakanı mı?
Yetkisi yok.
Acun'a "Avrupa maçlarını internetten değil, sahibi olduğun kanallardan ver" diyecek ve dediğini yaptıracak bir tek kişi biliyorum.
Kendisi de futboldan gelme Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan…
Ayrıca bu ülkede işlerin en hızlı sonuca bağlanması, ancak Başkan el koyarsa mümkün oluyor, öğrendik artık…
Dünyanın başkenti New York'ta dünyaya meydan okuyan, gökleri delen Türkevi, arkasında Erdoğan olmasa bu kadar zamanda biter miydi, sanırsınız?
Lütfen Başkan lütfen... Şu Acun'u çağır, ne olur?

Hıncal Uluç’un 22 Eylül Çarşamba günü kaleme aldığı yazısının tamamını buradan okuyabilirsiniz.

Mobil Uygulamalar