23.09.2020 - 11:59

Turkuvaz Medya’dan Rıdvan Dilmen Açıklaması

NTV’de yayınlanan %100 Futbol programında çarpıcı açıklamalarda bulunan Rıdvan Dilmen’e Turkuvaz Medya’dan yanıt geldi. Rıdvan Dilmen’in mesnetsiz suçlamalarda bulunduğunu belirten Turkuvaz Medya, Rıdvan Dilmen’in özür dilemesini istedi.

NTV’nin sevilen futbol programı %100 Futbol’un 20 ve 21 Eylül tarihli programları, spor medyasında gündemi değiştirdi. Rıdvan Dilmen’in başta İbrahim Seten olmak üzere birçok ismi hedef aldığı açıklamalardan, A Spor yorumcuları da nasibini aldı. Spor medyasında önemli isimleri terör örgütüne mensup olmakla itham eden Rıdvan Dilmen’e Turkuvaz Medya’dan yanıt gecikmedi.

Terör Örgütüyle Bağlantılı Kişilerin Yanında Grubumuzun İsminin Geçmesi Akla Ziyandır

Turkuvaz Medya, Rıdvan Dilmen’in açıklamalarına çok geçmeden yanıt verdi. Yorumcularıyla yaşanan tartışmaya grup yöneticilerinin karıştırılmasının doğru olmadığını belirten Turkuvaz Medya, Fetö bağlantılı kişilerin yanında, gruplarının isminin geçmesinin de akla ziyan olduğunu belirtti. Açıklamada öne çıkan kısımlar şu şekilde:

20 Eylül Pazar gecesi spor yorumcusu Sayın Rıdvan Dilmen'in NTV Televizyonunda, grubumuzla ilgili yaptığı konuşmalara istinaden bu açıklamayı yapmak zorunlu olmuştur. Sayın Dilmen, grubumuzda 10 yılı aşkın süreyle yazarlık yapmıştır. Kendisinin de bizzat tecrübe ettiği üzere yazıları, Sabah gazetemiz ve diğer mecralarımızda hiçbir müdahaleye tabi tutulmadan yayınlanmıştır. Yayın ilkelerimizin gereği olarak köşe yazarlarımız ve yorumcularımız fikir ve düşüncelerini özgürce beyan etme ve yayınlama serbestliğine sahiptir. Yazar ve yorumcularımızın düşünceleri ve sonuçları kendilerini bağlar. Dilmen bu gerçeğin yakın şahitlerindendir. Sayın Rıdvan Dilmen'in yazar ve yorumcularımızla girdiği polemiğe, grubumuzun üst yönetimi ve kurumsal yapısını karıştırması kabul edilemez. Bir spor adamının meslek etiğine sığmayan grubumuza dönük mesnetsiz iddialarını şiddetle kınıyor, tekzip ediyoruz. Ayrıca 21 Eylül tarihindeki konuşmasında grubumuzla hiçbir ilişkisi bulunmayan insanlar ve fetö bağlantılı kişilerin yanında grubumuzun ismini geçirmesi de akla ziyandır. Yıllardır Türk sporuna büyük katkılar sağlayan medya grubumuz, bundan sonra da spor alanında yılmadan milletin sesi olmaya devam edecektir. Sayın Dilmen, grubumuz ve üst yönetim kadromuza yönelik tüm mesnetsiz suçlama ve haksız iddiaları sebebiyle kamuoyu önünde özür dilemelidir.

Turkuvaz Medya’nın Rıdvan Dilmen’in açıklamalarına yanıt verdiği metnin tamamını buradan okuyabilirsiniz. 

Türk Spor Medyasının Kaos Günü

21 Eylül günü yayınlanan %100 Futbol programında Rıdvan Dilmen’in açıklamaları sonrasında Türk spor medyası kelimenin tam anlamıyla karıştı. Rıdvan Dilmen; İbrahim Seten, İsmail Er  ve Rasim Ozan Kütahyalı’yı Fetö mensubu olmakla itham etti. Bunun yanında Ersin Düzen’in de TFF danışmanı olduğunu dile getirdi.

Rıdvan Dilmen’in bıraktığı yerden Bloomberg ekranlarında devam eden Fatih Altaylı ise Ersin Düzen’in TRT’den 400.000 TL, TFF’den de 100.000 TL aldığını iddia etti. Bu iddialara sert yanıt veren Düzen, mahkemeye gideceğini belirtti. Bu olaylar olurken Twitter üzerinden Ercan Taner, Fatih Altaylı’ya hakaret etti. Daha sonrasında olayın çözüldüğü belirtilse de Taner, Twitter hesabından Fatih Altaylı’nın telefon numarasını paylaştı.

Bütün bu konulardan bağımsız olarak A Spor ekranlarında da Evren Turhan ile Emre Bol tartışma yaşadılar. Tartışma sonrasında Evren Turhan programı terk etti.

Herkesin bir tartışma yaşadığı günde Beyaz TV ekranlarından yayınlanan Derin Futbol programında ise sadece futbol konuşuldu. 

Ceyla Büyükuzun Sports Digitale Youtube Kanalında Transfer Oldu

TRT Spor’un başarılı sunucularından Ceyla Büyükuzun, bundan böyle TRT Spor ile b ...

14.10.2021 16:07
15-16-17 Ekim Spor Ekranı Öne Çıkanlar ve Şifresiz Maçlar

Milli maç arasının sona ermesiyle birlikte futbol ağırlıklı bir liste ile karşın ...

14.10.2021 15:57
İskoçya Premiership 9’uncu Haftasında Yayınlanacak Şifresiz Maçlar Belli Oldu

İskoçya Premiership’te 9’uncu haftada iki şifresiz maç futbolseverlerin karşısın ...

14.10.2021 15:24
2021/22 ING Basketbol Süper Ligi 4’üncü Haftasında Yayınlanacak Şifresiz Maçlar Belli Oldu

ING Basketbol Süper Ligi 4’üncü haftasının programı açıklandı. Buna göre Cumarte ...

13.10.2021 12:03
Burak Elmas: Yayın İhalesi İçin Görüşüyoruz

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, yeni stat isim sponsorluk anlaşması imza töreni ...

12.10.2021 15:20
Kristal Elmas Ödülleri'nde Yılın Spor Spikeri Özkan Öztürk Oldu

13 Ekim Çarşamba günü düzenlenecek törenle Uluslararası Kristal Elmas Ödülleri s ...

11.10.2021 11:11
2021/22 Euroleague 4’üncü Haftasında Yayınlanacak Şifresiz Maç Belli Oldu

Euroleague 4’üncü haftasında şifresiz olarak basketbolseverlerle buluşacak maç b ...

11.10.2021 10:46
2021/22 Premier Lig 8’inci Haftasında Yayınlanacak Şifresiz Maç Belli Oldu

Premier Lig 8’inci haftasında yayınlanacak şifresiz maç belli oldu. 16 Ekim Cuma ...

09.10.2021 20:23
2021/22 Euroleague 3’üncü Haftasında Yayınlanacak Şifresiz Maç Belli Oldu

Euroleague 3’üncü haftasında basketbolseverlerle şifresiz olarak buluşacak mücad ...

09.10.2021 09:49
Letonya-Türkiye Dünya Kupası Grup Eleme Maçı TRT 1’de

Dünya Kupası grup eleme maçında Türkiye’nin sıradaki rakibi Letonya. Letonya-Tür ...

09.10.2021 06:37
Mobile Appler