Japonlar Galatasaray-Beşiktaş Derbisi İçin 2 Milyon Euro Teklif Etti

18.02.2019 - 20:27

Japonlar Galatasaray-Beşiktaş Derbisi İçin 2 Milyon Euro Teklif Etti

Sabah Gazetesi'nden Ogün Şahinoğlu'nun haberine göre Japonya Futbol Federasyonu, Kagawa ve Nagatomo'nun karşı karşıya geleceği, 31'inci haftadaki Galatasaray-Beşiktaş derbisini ülkelerinde yayınlatmak için girişimlere başladı.

Sabah Gazetesi'nde Ogün Şahinoğlu imzasıyla yayınlanan haberin içeriği şöyle:

Kagawa’lı Beşiktaş ile Nagatomo’lu G.Saray’ın 31. haftada kozlarını paylaşacağı dev maçı ülkelerinde yayınlatmak isteyen Japonya Futbol Federasyonu harekete geçti.

Beşiktaş'ın Japon yıldız Shinji Kagawa'yı transfer etmesinin ardından Süper Lig'e olan ilginin üst düzeye çıktığı Japonya'dan flaş bir teklif geldi. 31. haftada Türk Telekom Stadı'nda oynanacak olan Galatasaray-Beşiktaş derbisinin gündüz, Japonya'ya uygun bir saatte yayınlanması için Japonya Futbol Federasyonu'ndan 2 milyon Euro'ya yakın para teklifi geldi. Yuto Nagatomo'lu Galatasaray ile Shinji Kagawa'lı Beşiktaş'ın karşılaşacağı maç için Japonya'dan Türkiye'ye tur programları da yapılmaya başlandı. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman daha önce konu hakkında yaptığı açıklamada, TFF ile görüştüklerini ancak olumlu karşılanmadıklarını belirtmişti. Japonya'dan gelen teklifin ardından TFF'nin gündüz derbi oynatmaya sıcak bakmaya başladığı öğrenildi. Türkiye için önemli bir kazanç olacağı düşünülen Uzakdoğu pazarının ilgisini daha da çekmek için maçın gündüz oynanması yönünde karar çıkması bekleniyor.

TÜRKİYE'DE BULUŞTULAR
Galatasaray'ın Japon sol beki Nagatomo ile Beşiktaş'ın Japon 10 numarası Kagawa, Türkiye'de bir araya gelerek dostluk mesajları vermişti.

Kaynak: Sabah