Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi Maçları Yayınlanacak mı?

16.09.2018 - 17:55

Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçları yayınlanacak mı?

Bugünlerde herkesin en çok merak ettiği soruların başında geliyor.

Spor Ekranı mobil uygulamasıyla hangi maç hangi kanalda bilgisini herkesten önce edinebilirsiniz. iOS için buraya, Android için buraya tıklayın.

Bugüne kadar yaşanmayan bir yayıncı krizini yaşıyoruz. UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçları başlamak üzere. Fakat bu liglerin Türkiye’den yayınlanıp yayınlanmayacağı hala belirsizliğini koruyor. Henüz hiç bir televizyon kanalı, dünyanın en önemli iki ligini yayınlayacağı konusunda bir duyuru yapmadı.

İlk hafta UEFA Şampiyonlar Ligi’nde oynanacak olan Galatasaray-Lokomotiv Moskova, UEFA Avrupa Ligi’nde oynanacak olan Beşiktaş-Sarpsborg 08, Dinamo Zagreb-Fenerbahçe ve Akhisarspor-Krasnodar maçları, şu anki durum değişmezse, Türkiye’den yayınlanamayacak.

Milliyet yazarlarından Sina Koloğlu, yaşanan krize değindiği yazısında şu ifadeleri kullandı: “Hatırlarsınız, UEFA Şampiyonlar Ligi kura çekimini hiçbir kanal vermemişti. Yayın ihalesini alanın dışında kimse veremezdi. Bildiğimiz, bu yıl maçları yayınlayacak kanal, beIN SPORTS’tu. Baktık, orada da yayınlanmıyor. Sormuştum, meğer bazı pürüzler varmış, giderilememiş ve anlaşma yapılmamıştı. Maç zamanı geldi çattı. 18 Eylül’de kendi sahasında Galatasaray, Lokomotiv Moskova’yı ağırlayacak. Ben size son aldığım bilgileri yazayım. beIN SPORTS, UEFA ile görüşme halinde olduklarını, henüz bir sonuç alamadıklarını belirtiyor. Galatasaray’ımızın maçlarını bir aksilik olmaz da izleriz diye umut ediyorum. ”

Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçları yayınlanacak mı? Cevapla ilgili güncellemeleri sitemizden takip edebilirsiniz.