Candaş Tolga Işık Sports Digitale’den Ayrıldığını Duyurdu

28.09.2023 - 22:08

Candaş Tolga Işık Sports Digitale’den Ayrıldığını Duyurdu

Geçtiğimiz aylarda Sports Digitale’e transfer olduğunu açıklayan Candaş Tolga Işık, herhangi bir programa çıkmadan kanaldan ayrıldı. Sports Digitale için Arda Turan ile röportaj yapan Candaş Tolga Işık, yaptığı paylaşımda kanaldan bu röportajı da yayınlamamasını istediğini belirtti.

Yaz aylarının dikkat çeken YouTube kanallarından Sports Digitale’de bir ayrılık yaşandı. Sports Digitale kadrosuna katılan Candaş Tolga Işık, kanaldan ayrıldığını duyurdu. 

Candaş Tolga Işık’ın Sports Digitale’den ayrılmasının sebebinin kanalın kurucu ortaklarından Doğan Dirim’in “Galatasaray taraftarı sizi izlemez” paylaşımına verdiği “haftaya Ali Sami Yen’i konuk etmeyi düşünüyoruz” cevabı olduğu iddia edildi.

Birlikte Çalıştığım Tüm Emekçi Arkadaşlarıma Teşekkür Ederim

Candaş Tolga Işık, Sports Digitale’den ayrıldığını yaptığı paylaşımla duyurdu. Arda Turan röportajının yayınlanmamasını isteyen Candaş Tolga Işık’ın yaptığı paylaşım şu şekildeydi:

Sports Digitale kanalıyla henüz başlamayan iş arkadaşlığımızı bugün itibarıyla bitirmiş bulunuyorum. Yaptığım röportajı da yayınlamamalarını rica ettim. Umarım saygı gösterirler. Birlikte çalıştığım tüm emekçi arkadaşlarıma teşekkür ederim. Herkese selamlar, sevgiler.


Arda Turan da Açıklama Yaptı

Sports Digitale’de Candaş Tolga Işık’ın konuğu olan Arda Turan da yaşanan gelişmelerin ardından açıklama yaptı. Ali Sami Yen’in adını kimsenin alaycı şekilde diline dolamasına izin vermeyeceğini dile getiren Arda Turan, şu ifadeleri kullandı:

Candaş Tolga Işık, hem dostluğuna hem gazeteciliğine sonsuz güvendiğim bir abimdir. Onun olduğu her işte koşulsuz yer alırım. Ama bu ülkede kimsenin, unvanı ne olursa olsun, Türk sporunun ve Galatasaray’ın sembol ismi Ali Sami Yen’in adını alaycı bir şekilde diline dolamasına izin vermem. 
Kanalla ilişiğini kestiğini açıklayan Candaş abiye bu hassas ve örnek tavrı için çok teşekkür ederim. Röportajın kaydı sırasında emek veren tüm arkadaşlar haklarını helal etsinler. Bu ülkenin değerlerine saygı bizim şaşmaz pusulamızdır.Sports Digitale Doğan Dirim ile Yollarını Ayırdı

Sports Digitale, yaşanan gelişmelerin ardından Doğan Dirim ile yollarını ayırdıklarını açıkladı. Sports Digitale’in konuyla ilgili açıklaması şu şekildeydi:

Bu akşam sosyal medyada, Türk spor tarihinin en önemli isimlerinden, Galatasaray Spor Kulübü'nün kurucusu Ali Sami Yen hakkında bir yatırımcımızın paylaştığı tweet'i üzülerek öğrenmiş bulunuyor ve şiddetle kınıyoruz. Bu mesnetsiz paylaşım için başta Galatasaray camiası, başkanı, yönetimi ve taraftarlarından özür diliyoruz. Bu paylaşımı yapan yatırımcımız Doğan Dirim ile yollarımızı ayırmış bulunmaktayız. Bu tip davranışta bulunan ve sosyal medyada bir kulübe veya bir şahsa bu tarzda bir tutumda bulunan hiçbir kimsenin Sports Digitale çatısı altında barındırmayacağımızı da kamuoyunun bilgisine sunarız.