Basketbol Erkekler Türkiye Kupası TRT Spor’da

23.01.2023 - 15:49

Basketbol Erkekler Türkiye Kupası TRT Spor’da

Basketbol Erkekler Türkiye Kupası TRT Spor’da sahibini buluyor. Çeyrek final eşleşmelerinin belli olduğu turnuvada tüm karşılaşmalar TRT Spor’dan naklen yayınlanıyor. Şubat ayında gerçekleşecek turnuvanın tüm heyecanı, TRT Spor’da yaşanıyor.

Basketbol Erkekler Türkiye Kupası’nda çeyrek final eşleşmeleri ve turnuva programı belli oldu. Yarı finalden itibaren Konya’da düzenlenecek turnuvada tüm karşılaşmalar TRT Spor’dan naklen yayınlanacak. 

Çeyrek Final Eşleşmeleri Belli Oldu

14-15 Şubat 2023 tarihleri arasında tek maç üzerinden oynanacak çeyrek final müsabakalarının ardından, yarı finalist ekipler Dörtlü Final organizasyonu için Konya’da bir araya gelecek. Çeyrek final eşleşmeleri şu şekilde:

  • Frutti Extra Bursaspor-Fenerbahçe Beko
  • Galatasaray Nef-Türk Telekom
  • Pınar Karşıyaka-Darüşşafaka
  • Bahçeşehir Koleji-Anadolu Efes


Ligdeki Çekişme Türkiye Kupası’nda Devam Edecek

Kura çekimi öncesinde açıklamalarda bulunan Türkiye Basketbol Federasyonu Başkan Vekili Ömer Onan, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nin geçtiğimiz sezonlara göre çok çekişmeli geçtiğini ifade etti. Görevde oldukları sürede ilk kez böyle bir sezon yaşadıklarını belirten Ömer Onan, "Bu sezon 68 karşılaşma 8 ya da daha az farkla tamamlandı, 6 mücadele de uzatmaya gitti. Bu durum da ligin ne kadar çekişmeli olduğunu gösteriyor." diye konuştu.

Sonuncu takım ile ligde 6. Sıradaki ekip arasında yalnızca 4 galibiyet bulunduğunu belirten Ömer Onan, ligin çok çekişmeli olduğunu ve bu durumun da kendilerini sevindirdiğini ifade ederek sözlerini şöyle tamamladı:

Özellikle kulüplerimizle birlikte mali kritere başladığımızda zorluklar çektik ama kulüplerimiz de biz de bu kararın arkasında durduk. Artık herkes bütçe yaparken ince eleyip sık dokuyor ve doğru kararlar alıyor. Benim de oynadığımız zamanlarda takımlarımız oyuncuları alıyordu ve 2 ay sonra ödeme güçlükleri başlıyordu. Oyuncular gidiyordu ve takımların gücü eksiliyordu. Artık her takımın genel menajeri, gelecek sene takımına katacağı oyuncuları takip ediyor ve doğru parçaları takıma yerleştiriyorlar. Bu da sevindirici bir durum. Bu sene yaşanan bu çekişmeli sürecin, Türkiye Kupası'nda da devam edeceğini düşünüyorum ve tüm takımlara başarılar diliyorum.