ING Basketbol Süper Ligi Çeyrek Final Etabında Yayınlanacak Şifresiz Maçlar Belli Oldu

10.05.2021 - 20:15

ING Basketbol Süper Ligi Çeyrek Final Etabında Yayınlanacak Şifresiz Maçlar Belli Oldu

ING Basketbol Süper Ligi çeyrek final eşleşmelerinde yayınlanacak şifresiz maçlar belli oldu. Bu bağlamda Pınar Karşıyaka-Türk Telekom ile Anadolu Efes-Gaziantep Basket eşleşmeleri, TRT Spor ve TRT Spor 2 ekranlarından şifresiz yayınlanacak.

ING Basketbol Süper Ligi’nde normal sezon heyecanı sona erdi ve play off eşleşmeleri belli oldu. Normal sezonun ilk haftalarından itibaren birçok mücadeleyi şifresiz olarak ekranlara getiren TRT Spor, şifresiz yayınlarına çeyrek final eşleşmeleriyle devam ediyor. Bu bağlamda 13 Mayıs Perşembe günü 18.00’deki Pınar Karşıyaka-Türk Telekom ve Cuma günü 18.00’deki Anadolu Efes-Gaziantep Basket karşılaşmaları, şifresiz olarak TRT Spor ekranlarında olacak. Cumartesi günü 16.00’daki Türk Telekom-Pınar Karşıyaka mücadelesi TRT Spor 2 ekranlarından basketbolseverlerle buluşurken, Pazar günü 18.00’deki Gaziantep Basket-Anadolu Efes mücadelesi, TRT Spor ekranlarından yayınlanacak. Bu iki serinin 3’üncü maça uzaması durumunda da TRT Spor’un bu karşılaşmaları şifresiz olarak ekranlara getirmesi bekleniyor.

Pınar Karşıyaka’da Sorun Sıkışık Takvim


Geçtiğimiz hafta FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde final oynayan Pınar Karşıyaka, finalde SP Burgos’a mağlup oldu ve turnuvayı ikinci tamamladı. Salı günü Beşiktaş ile ING Basketbol Süper Ligi erteleme maçına çıkacak olan Pınar Karşıyaka’da tek sorun sıkışık takvim.

Türk Telekom ise iddialı bir giriş yaptığı sezonu 6’ncı sırada tamamladı ve Pınar Karşıyaka’nın rakibi oldu. Güçlü rakibinin yorgunluğundan yararlanmak isteyen Türk Telekom, seriyi kazanarak yarı finale yükselmek istiyor.

Pınar Karşıyaka-Türk Telekom serisinin ilk maçını Perşembe günü 18.00’den itibaren TRT Spor, ikinci maçını ise Cumartesi günü 16.00’dan itibaren TRT Spor 2 ekranlarından izleyebilirsiniz.

Anadolu Efes’te Hedef Seriyi Uzatmamak


Euroleague Final Four öncesinde ritmini kaybetmek istemeyen Anadolu Efes, normal sezonu lider bitirerek 8’nci sıradaki Gaziantep Basket ile eşleşti. Anadolu Efes’in tek hedefi seriyi iki maç sonunda geçmek.

Gaziantep Basket ise sezonun son bölümünde iyi sonuçlar alarak play offa kalmayı başardı. Sezonun başarılı ekiplerinden Gaziantep Basket’in hedefi ise Basketbol Süper Lig tarihinin en büyük sürprizlerinden birine imza atmak.

Anadolu Efes-Gaziantep Basket serisinin ilk maçını Cuma günü 18.00’den, ikinci maçını ise Pazar 18.00’den itibaren TRT Spor ekranlarından izleyebilirsiniz.