30.07.2021 - 06:55

Sadettin Saran: S Sport’u 21 Milyon İnsan İzliyor

PlaySpor Youtube kanalından Okay Karacan’ın konuğu olan Sadettin Saran, yayın haklarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. İtalya Serie A yayın haklarını aldıklarını belirten Saran, S Sport’u 21 milyon kişinin izlediğini sözlerine ekledi.

Saran Group CEO’su Sadettin Saran, Perşembe günü PlaySpor Youtube kanalında Okay Karacan’ın konuğu oldu. S Sport Plus’ın gelişiminden önümüzdeki dönem yapılacak Süper Lig ihalesine kadar birçok konuya değinen Sadettin Saran, İtalya Serie A yayın haklarını satın aldıklarının da müjdesini verdi.

S Sport Plus %400 Büyüdü


Pandemi sürecinde S Sport Plus’ın büyüme hızının arttığına değinen Sadettin Saran, beIN Sports ile ters düşmelerinin de bu büyümeye katkı sağladığını belirtti.

Bizim S Sport Plus diye bir aplikasyonumuz var. Aynı anda 4 tane canlı yayın hizmeti veriliyor. Mesela onda pandeminin de etkisi oldu, beıN’le yaşadığımız sorunların da etkisi oldu, pandemide yüzde 400 büyüdü orası. Önemli olan bunları takip edebilmek. Biz şimdi hala televizyon işinde kalsaydık, batmıştık. O yüzden gençlere şunu söylüyorum, en güçlü olan değil, adapte olan yaşıyor. Bizim kanalımız S Sport’u bugün 21 milyon insan izliyor.

Bu Sene İtalya’ya Yatırım Yaptık


Bundesliga yayın haklarının beIN Sports’a geçmesinin ardından İtalya Serie A yayın haklarını satın aldıklarını açıklayan Sadettin Saran, şöyle devam etti:

İçerik işinin farklı bir DNA’sı var. Ben gidip alıyorum demekle olmuyor. İlişki yönetimi var, bu işi bilmek var, UEFA’sı var. “Ben geldim kanal kurdum, petrol sattım, çok büyük paralarım var. Bana İngiltere Premier Ligi’ni sat” demekle olmuyor. O markayı da düşünecek. Yayıncısını da düşünecek. Birkaç sene önce bir şey satıldı büyük rakama. Bugün ihaleye giren yok sırf pandemi sebebiyle de değil. Niye yok o zaman? Demek ki markaya yeteri kadar yatırım yapılmadı. Kısa vadede düşündün aldın kazandın ne oldu şimdi? Alıcı yok. Ömür boyu İngiltere Premier Ligi bizde kalacak diye bir şey yok. Almanya Bundesliga için bir karar verdik. Bayern Münih şampiyon oluyor dedik. Bu sene İtalya’ya yatırım yaptık. Türkiye’de izlenen içeriklerin çoğu bizde.


Avrupa’da İki Spor Kanalıyla Ortak Olduk

Avrupa’da iki spor kanalıyla iş birliği kurduklarını belirten Sadettin Saran, ülkeleri ve kanalları henüz lansman gerçekleşmediği için açıklamadı.

Ülke ismi vermeyeyim çünkü onlar daha açıklamadılar. Biz, Avrupa’nın göbeğinde iki büyük spor kanalına ortak olduk. Keşke ülke ismi verebilsem ama önce onlar basın toplantısı yapacak. İki ülkenin spor kanalıyla ortak olduk.

beIN Sports Sorununa İlerleyen Günlerde Gireceğiz


Okay Karacan’ın beIN Sports ile yaşanan sorunları sorması üzerine konuyu kısaca anlatan Sadettin Saran, ilerleyen günlerde bu konuyu detaylandıracaklarını belirtti.

Biz yayıncı kuruluşla ters düştük. Ben ilerideki zamanlarda bu konuya gireceğim ama şöyle söyleyeyim madem sordunuz, TFF’yle yaşanan sorunları biliyorsunuz. Ona benzer sorunlar. Ama biz bu konuyu açacağız. Türk insanının istismara uğradığı konusunda benim düşüncelerim var. Yoksa biz istemez miyiz, yayıncıyız biz. İçeriklerimizin daha fazla yerlerde yayınlanmasını isteriz.

Türkiye Ligi’ni Değerlendireceğiz


Türkiye Süper Ligi yayın haklarına da değinen Sadettin Saran, şartnameyi okuyacaklarını ve kendilerine uygun olması durumunda ihalede olacaklarını açıkladı.

Türkiye Süper Ligi’ni değerlendireceğiz. Markalaşmaya çok önem veriyoruz. Yayın hakları da senelerdir işimiz. Şartnameyi okuyacağız. Biz ekip olarak ticari bakıyoruz. Kimse bize 'Girin şunu alın' diyemez. Şartlar mantıklıysa düşünürüz.

Fenerbahçe Beko Yöneticisi Sertaç Komsuoğlu Kimdir?

Fenerbahçe’de Ali Koç’un ikinci döneminde görev alan isimlerden Sertaç Komsuoğlu ...

19.09.2021 21:26
TRT Rıdvan Dilmen’in Maaşıyla İlgili Ortaya Atılan İddiaların Doğru Olmadığını Açıkladı

Fanatik Gazetesi yazarı Orhan Yıldırım, Rıdvan Dilmen’in 8.5 milyon TL yıllık ma ...

18.09.2021 18:51
2021/22 TFF 2’nci Lig ve TFF 3’üncü Lig 3'üncü Haftada Yayınlanacak Şifresiz Maçlar Belli Oldu

18-19 Eylül tarihleri arasında TFF 2’nci Lig ve TFF 3’üncü Lig’de yayınlanacak ş ...

18.09.2021 17:21
2021/22 Hollanda Eredivisie 5’inci Haftasında Yayınlanacak Şifresiz Maç Belli Oldu

Hollanda Eredivisie’de 5’inci haftanın şifresiz maçı belli oldu. PSV-Feyenoord m ...

18.09.2021 16:53
Frankfurt-Fenerbahçe Mücadelesi Güney Kore’de Naklen Yayınlandı

UEFA Avrupa Ligi’nde Frankfurt-Fenerbahçe mücadelesi Güney Kore’de naklen yayınl ...

17.09.2021 08:59
17-18-19 Eylül Spor Ekranı Öne Çıkanlar ve Şifresiz Maçlar

Basketbolda şifresiz hazırlık turnuvalarının yer alacağı 17-18-19 Eylül tarihler ...

16.09.2021 14:40
Serdar Tatlı Hangi Takımlı?

MHK Başkanı Serdar Tatlı, geçtiğimiz yıl verdiği röportajda tuttuğu takımı açıkl ...

16.09.2021 14:43
2021/22 La Liga 5’inci Haftasında Yayınlanacak Şifresiz Maç Belli Oldu

La Liga’da her hafta bir mücadeleyi şifresiz olarak ekranlara taşıyan D-Smart Yo ...

16.09.2021 11:18
Pınar Cup Pınar Karşıyaka Youtube Kanalında

Pınar Karşıyaka ev sahipliğinde düzenlenecek Pınar Cup’ın Pınar Karşıyaka Youtub ...

15.09.2021 10:40
Acun Ilıcalı: 6 Yıldır Şampiyonlar Ligi Bedava Yayınlanmıyor. Exxen Bedava Yayınlasın

Salı günü Haber Global ekranlarından yayınlanan Az Önce Konuştum’un konuğu, Exxe ...

15.09.2021 09:35
Mobile Appler