TEB BNP Paribas Tennis Championship İstanbul Spor Smart ve Sports TV’de 01-04-2021

TEB BNP Paribas Tennis Championship İstanbul Spor Smart ve Sports TV’de

19-25 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek TEB BNP Paribas Tennis Championship İstanbul’un yayıncısı belli oldu. Geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezon da turnuva Spor Smart ve Sports TV ekranlarından naklen yayınlanacak.

Teniste sert kort sezonunun hemen ardından toprak kort sezonuna geçiliyor. Birçok önemli turnuvanın oynanacağı bu sezonda ilgi çekici turnuvalardan birine İstanbul’da imza atılacak. 19-25 Nisan tarihleri arasındaki WTA İstanbul Cup, geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezon da Spor Smart ve Sports TV ekranlarından naklen yayınlanacak.

İstanbul Toprak Kortun Yıldızlarına Ev Sahipliği Yapacak

Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) İstanbul Tenis Merkezi 19-25 Nisan 2021 tarihleri arasında, TEB BNP Paribas Tennis Championship Istanbul ile toprak kortun yıldızlarına ev sahipliği yapacak. Bu sene ikincisi düzenlenecek 235 bin 238 dolar para ödüllü turnuvanın organizasyonunu, TEB BNP Paribas isim sponsorluğunda Türkiye Tenis Federasyonu gerçekleştirecek.

Covid-19 önlemleri sebebiyle seyircisiz oynanacak turnuvanın yayın hakları ise Spor Smart ve Sports TV’de. 

Önemli İsimler Turnuvada Boy Gösterecek

2019 Istanbul Cup şampiyonu Hırvat raket Petra Martic bu yılki organizasyonda 1 numaralı seri başı olarak boy gösterecek. Son şampiyon Patricia Maria Tig’in yanı sıra dünya eski 2 numarası 18 WTA şampiyonluğu bulunan Svetlana Kuznetsova, 2021’de St.Petersburg Ladies Trophy ve Philip Island Trophy turnuvalarını kazanarak yükselişe geçen Daria Kasatkina, başarıları ile dikkat çeken Rus tenisçiler Veronika Kudermetova ile Anastasia Pavlyuchenko ve Fransız yıldızlar Alize Cornet ile Kristina Mladenovic ana tabloda boy gösterecek.

Turnuvanın eleme tablosunda ise geçtiğimiz sene elemelerden gelerek finale yükselen Kanadalı Eugenie Bouchard, dünya eski 2 numarası Vera Zvonareva ve dünya eski 5 numarası Sara Errani gibi güçlü isimler yer alıyor. Bu isimlerin yanı sıra Wild Card’larla Türk raketler de turnuvada boy gösterecek.

Tüm Karşılaşmalar Şifresiz

Türkiye’de düzenlenen bir tenis turnuvası, RTÜK kuralları gereği şifreli yayınlanamıyor. WTA İstanbul Cup için de aynı durum geçerli. Bu sebeple 19 Nisan’da başlayacak turnuvanın tüm karşılaşmaları, Sports TV ve Spor Smart ekranlarından şifresiz olarak tenis tutkunlarıyla buluşacak.

×