ING Basketbol Süper Ligi Her Hafta İki Maçla TRT’de 24-10-2020

ING Basketbol Süper Ligi Her Hafta İki Maçla TRT’de

ING Basketbol Süper Ligi, 5’inci haftayla birlikte TRT ekranlarına geri dönüyor. Her hafta iki şifresiz maç, bundan böyle TRT Spor 2 ekranlarında olacak.

Geçtiğimiz sezon ING Basketbol Süper Ligi maçlarını Tivibu Spor ile birlikte yayınlayan TRT Spor, bu sezon ilk 5 hafta itibariyle herhangi bir yayın yapmamıştı. Şifresiz maçlar Tivibu Spor ekranlarından yayınlanıyordu. 5’inci haftayla birlikte TRT Spor 2 ekranlarından her hafta iki mücadelenin yayınlanacağı açıklandı. 

Önümüzdeki haftalarda hem TRT Spor hem de TRT Spor 2’den maçların yayınlanması bekleniyor. Her hafta iki şifresiz maçı ekranlara getirecek olan TRT’nin 5’inci haftada yayınlayacağı maçlar ise Pınar Karşıyaka-Darüşşafaka Tekfen ve Beşiktaş-Anadolu Efes oldu. 

Basketbolseverlere Müjde

TRT Spor 2 Twitter hesabından bir video ile duyurulan bu haberde yer alan ifadeler şu şekildeydi:

Basketbolseverlere müjde! Avrupa’nın en büyük liglerinden ING Basketbol Süper Ligi maçları TRT ekranlarında. Euroleague’in iki dev takımı Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko’nun yanı sıra Galatasaray, Beşiktaş, Pınar Karşıyaka, Darüşşafaka Tekfen, Tofaş ve diğerleri… Her hafta iki maçın heyecanı canlı yayınla TRT’de ekranlara geliyor. Shane Larkin, Nando De Colo, Jan Vesely ve Avrupa’nın yıldızlarını izlemek için TRT’de buluşalım.

İlk Haftanın Programı Belli Oldu

TRT Spor 2, ING Basketbol Süper Ligi’nde şifresiz yayınlara bugün 17.30’daki Pınar Karşıyaka-Darüşşafaka Tekfen mücadelesiyle başlayacak. Sezona 4 maçta 3 kez kazanarak giriş yapan ve bu sezon da iddialı olacağının sinyallerini veren Pınar Karşıyaka’nın beklentilerin altında bir başlangıç yapan Darüşşafaka Tekfen’i konuk edeceği bu mücadeleyi, TRT Spor 2 ekranlarından takip edebileceksiniz.

TRT Spor 2’de şifresiz olarak yayınlanacak diğer maç ise Pazartesi günü 20.00’deki Beşiktaş-Anadolu Efes mücadelesi oldu. Genç isimlerle mücadele eden ama dört hafta sonunda istediği sonuçları alamayan Beşiktaş ile Euroleague’de haftayı maç oynamayarak geçiren Anadolu Efes arasındaki bu karşılaşma, TRT Spor 2 ekranlarından basketbolseverlerle buluşacak.

Her hafta iki mücadeleyi şifresiz olarak basketbolseverlerle buluşturacak olan TRT Spor 2’nin, diğer maçların özetlerini ve tekrarlarını da ekranlara getirmesi bekleniyor. 

×