Premier Lig İngiltere’de Şifresiz Yayınlanacak 28-05-2020

Premier Lig İngiltere’de Şifresiz Yayınlanacak

17 Haziran’da geri dönecek olan Premier Lig’de 4 maçın şifresiz yayınlanmasına karar verildi. BBC Sport ekranlarından naklen yayınlanacak maçların yanı sıra, maç önü ve maç sonu programlarının da sayısı artacak.

Almanya Bundesliga’nın geri dönmesi ve geçen üç haftalık periyotta bir sorun yaşanmaması diğer ülkeleri de geri dönüş konusunda heyecanlandırdı. Dünyanın en çok izlenen futbol ligi Premier Lig de 28 Mayıs Perşembe günü geri döneceğini ve 17 Haziran’da ilk maçların oynanacağını açıkladı. Geri dönüş protokolünde açıklanan tek şey maçlara dönüş tarihi değildi. Lig yönetimi, yayın hakları konusunda da açıklamalarda bulundu.

BBC Sport’ta 4 Maç Şifresiz

1991/92 sezonundan itibaren Premier Lig açık kanalda yayınlanmamıştı. Geri dönüş sonrasında ilk kez bu maçlardan 4 tanesi BBC Sport ekranlarından yayınlanacak. Böylece futbolseverler 1992 yılından bu yana ilk kez Premier Lig maçlarını açık kanaldan izleme şansı yakalayacaklar.

Alınan bu kararla birlikte sezonun geri kalan 92 maçının İngiltere’deki yayıncıları; BT Sport, BBC Sport, Sky Sports ve Amazon Prime olarak güncellenmiş oldu.

Gary Lineker ve Barbara Slater Açıklamalarda Bulundu

İngiltere futbolunda bir ilk olarak tarihe geçmesi beklenen bu hamle, hem futbolseverleri hem de BBC Sport çalışanlarını oldukça heyecanlandırdı. BBC Sport yöneticisi Barbara Slater, oldukça heyecan verici bir işe imza atıldığını belirtti. Slater, konuşmasına şu şekilde devam etti:

Bu fırsat BBC ve izleyicilerimiz için tarihi bir an yaratıyor. Ülkedeki spor tutkunlarının motivasyona ihtiyacı olduğu bu dönemde, oldukça iyi bir anlaşma oldu.

BBC Sport yorumcularından Gary Lineker de Twitter üzerinden konuyla ilgili bir paylaşım yaptı. Oldukça heyecanlı olduğunu belirten Lineker, ilk kez böyle bir fırsat yakaladıklarının altını çizdi.

Sky Sports 25 Maçı Şifresiz Yayınlayacak

BBC Sports’ta 4 Premier Lig maçının yayınlanacağının duyurulmasının ardından, Premier Lig yayıncılarından Sky Sports da bir açıklama yaptı. Everton-Liverpool mücadelesi dahil sezonun geri kalan bölümünde 25 maçın Sky Sports ekranlarından şifresiz olarak yayınlanacağı duyuruldu.

Premier Lig’de bazı maçların şifresiz yayınlanacağının duyurulmasından sonra gözler diğer liglere çevrildi. Farklı liglerde benzer bir hamlenin yapılıp yapılmayacağı merak konusu.

×